Przejdź do treści
Relacja ze spotkania GZW Tech - 13.12.2023 r.

13 grudnia 2023 roku w siedzibie firmy Jazon odbyło się wyjątkowe spotkanie GZW Tech. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli różnych branż, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami oraz poglądami na temat automatyzacji i optymalizacji procesów produkcyjnych.

 

Pierwszym z prelegentów był Jan Zadykowicz przedstawiciel firmy Jazon. Gospodarz wydarzenia podczas swojej prezentacji omówił technologie procesów obróbczych na podstawie zrealizowanych stanowisk. Prezentacja składająca się z wielu przykładów rozwiązań firmy, umożliwiła zgłębienie tematu z różnych perspektyw.

 

Następnie głos zabrał Marcin Lewandowski z firmy Tech System Group. Prelegent zaprezentował pięć metod poprawy bezpieczeństwa maszyn, gotowych do wdrożenia już dziś w przedsiębiorstwach. Ich stosunek do audytów bezpieczeństwa oraz indywidualne podejście do klientów wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestników. Firma w swojej ofercie ma również szeroki pakiet szkoleń.

 

Firma D-Tech, będąca członkiem Klastra Przemysłowego Evoluma, przedstawiła narzędzia IT wspierające procesy produkcyjne. Prelegentki firmy Agata Kateszczenko oraz Justyna Kozyszko na przykładach obsługiwanych klientów zaprezentowały możliwości przedstawienia zbieranych danych z procesów produkcyjnych. Elastyczne podejście do infrastruktury IT spotkało się z zaciekawieniem ze strony osób zainteresowanych unowocześnieniem swoich przedsiębiorstw.

Po przerwie kawowej w krótkich prezentacjach wystąpili wieloletni partnerzy gospodarza spotkania, firmy: Pafana, Credit Agricole EFL Leasing oraz Mitsubishi Electric.

Ważnym punktem spotkania była prezentacja Sebastiana Rynkiewicza, Prezesa Klastra Przemysłowego Evoluma na temat Financial Lab – źródeł finansowania automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji produkcji. Otworzyło to dyskusję na temat wsparcia finansowego dla innowacyjnych projektów w zakresie modernizacji procesów produkcyjnych.

 

Spotkanie było również okazją do zaprezentowania przez firmę Jazon warsztatów pokazowych, które obejmowały pięć stanowisk. Na stanowisku pierwszym przedstawione zostały technologie szlifierskie przy użyciu szlifierki koordynacyjnej. Warsztat poprowadzili Grzegorz Piłaszewicz i Marek Szkiłądź. Na drugim stanowisku Tomasz Kulesza omówił i pokazał proces załadunku na stole obrotowym. Następnie Daniel Witkowski przedstawił współpracę robota 6-cio osiowego ze szlifierką oraz sposób jego programowania za pomocą programu komputerowego. W dalszej kolejności prowadzący Mirosław Lisowski i Mateusz Dec przedstawili pracę robota kartezjańskiego i omówili programowanie Beckhoff. Na ostatnim ze stanowisk Karol Plichta zaprezentował panel firmy KUKA, pokazał proces programowania robota spawalniczego oraz podstawowe funkcje spawarki FRONIUS. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników, którzy aktywnie angażowali się w prezentowane tematy i dyskusje.

 

Zarówno przedstawiciele Jazon, Tech-System Group, jak i D-Tech zaprezentowali szerokie spektrum wiedzy i doświadczenia z zakresu technologii, automatyzacji oraz usług informatycznych, co przyczyniło się do owocnej wymiany informacji oraz inspirujących dyskusji.

 

Spotkanie pokazało, że wydarzenia organizowane przez Klaster Przemysłowy Evoluma cieszą się dużym powodzeniem i mogą być kluczowe dla dalszego rozwoju i innowacji w poszczególnych branżach.

Partnerem spotkania była Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, której serdecznie dziękujemy za jej cenne wsparcie. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Zapraszamy na kolejne spotkania GZW Tech!