Przejdź do treści
Partnerzy oraz prelegenci Specjalistycznej Konferencji Branżowej

Serdecznie zapraszamy na Specjalistyczną Konferencję Branżową, która odbędzie się 7 grudnia 2023 r. na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Partnerami wydarzenia są: Platforma Fundacja Przemysłu Przyszłości, Aplitt, AMA Institute, ifm electronic oraz Entra Group. 
 

 

Wśród prelegentów znajdą się:

• Piotr Kryjom z Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości,

• Mariusz Szeksztełło z Aplitt - Human Face of IT oraz Adrian Suska z AMA Institute,

• Krzysztof Gut z ifm electronic,

• Michał Matejczyk z Entra Group.

 

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości

Platforma Przemysłu Przyszłości powstała, żeby wzmacniać kompetencje i konkurencyjność przedsiębiorstw, prowadzących działalność na terenie Polski, poprzez wspieranie ich transformacji w kierunku przemysłu 4.0. Fundacja wspomaga:

  • procesy transformacji cyfrowej

  • wdrażanie cyfrowych produktów i usług

  • wprowadzanie modeli biznesowych opartych o najnowsze rozwiązania z obszaru m.in. inteligentnej analizy danych, automatyzacji i komunikacji maszyn oraz ludzi z maszynami, wirtualizacji procesów, a także cyberbezpieczeństwa.

Piotr Kryjom podczas prelekcji pt. "Mapowanie technologii w przedsiębiorstwach" opowie o projekcie, który zakłada między innymi skatalogowanie przedsiębiorstw klastrowych oraz stworzenie listy technologii wykorzystywanych przez firmy z branży obróbki metali.

 

Aplitt Human Face of IT & AMA Institute

Aplitt Human Face of IT wraz z AMA Institute skutecznie wdraża transformację cyfrową dla dużych i średnich przedsiębiorstw.

Priorytetem firmy jest zwiększanie produktywności pracowników poprzez usprawnianie procesów. Osiąga to poprzez koncentrację na właściwych celach i zadaniach, co prowadzi do poprawy wydajności pracy.

Organizacja działa na rzecz optymalizacji procesów logistycznych klientów, co przekłada się na większą wydajność całej organizacji.

 

Rozwiązania:

  • Planowanie optymalnych tras przejazdu pojazdów,

  • Generowanie oszczędności na paliwie i pracy kierowców oraz innych kosztów związanych z delegacjami (noclegi, wyżywienie),

  • Umożliwianie terminowego dostarczania towaru do kontrahentów i klientów,

  • Estymacja prawdopodobieństwa pojawienia się rentownego zlecenia transportowego w danym mieście,

  • Rekomendacja załadunku palet (jak układać produkty o różnej wielkości),

  • Automatyzacja czynności biurowych (generacja specyfikacji paletowej, zlecenia transportowego).

 

Eksperci Mariusz Szeksztełło oraz Adrian Suska wygłoszą prelekcję: "Transformacja cyfrowa, sztuczna inteligencja, procesy optymalizacyjne – Jak skutecznie wdrażać te inicjatywy?"

Dynamika rynkowa i ewolucja technologii - w takim świecie firmy muszą i będą musiały funkcjonować. Transformacja cyfrowa staje się kluczowym elementem sukcesu wielu organizacji. Inwestycje w nowoczesne rozwiązania technologiczne są postrzegane jako kluczowy środek do zdobycia przewagi konkurencyjnej.

W trakcie prezentacji, w formie studium przypadku biznesowego, zostaną omówione kluczowe obszary, które należy uwzględnić podczas każdej inicjatywy w zakresie Transformacji Cyfrowej.

 

Entra Group

Entra Group specjalizuje się w optymalizacji procesów w firmach produkcyjnych, umożliwiając podniesienie ich efektywności na wyższy poziom. Firma skupia się na wypracowaniu efektywnych procesów biznesowych w obszarze logistyki, planowania produkcji oraz optymalizacji procesów produkcyjnych. Entra Group dąży do stworzenia niezbędnych elementów, które pozwalają firmom szybciej i sprawniej postępować naprzód.

Michał Matejczyk poprowadzi prelekcję na temat "Przemysł 4.0 a urządzenia starszych generacji: Jak połączyć różne generacje urządzeń i wykorzystać dostępne dane". Będzie to niezwykle wartościowa prezentacja dla wszystkich osób poszukujących sposobów na efektywne scalanie różnych generacji urządzeń, aby osiągnąć większą wydajność i innowacyjność.

 

ifm electronic sp. z o.o.

Pasja przekształcona w sukces - tym charakteryzuje się ifm electronic, wiodący producent w dziedzinie automatyzacji i digitalizacji procesów produkcyjnych. Od 1969 r. oferuje szeroki wachlarz czujników, kontrolerów, oprogramowania i systemów dla przemysłu. Dziś te produkty można znaleźć aż w 165 krajach świata, co czyni ifm liderem rynku globalnego. Jako pionier Przemysłu 4.0, ifm digitalizuje cały łańcuch wartości "od czujnika do ERP". ifm - close to you!

Krzysztof Gut z firmy IFM Electronic poprowadzi prelekcję zatytułowaną "Praktyczne podejście do monitorowania drgań. Condition based maintenance", która będzie świetną okazja, aby zgłębić nowe perspektywy w dziedzinie technologii przemysłowych.

 

Dołącz do naszej konferencji, by być na przedzie innowacyjnych rozwiązań i zgłębić tajniki wykorzystania danych oraz technologii w dziedzinie przemysłowej rewolucji.

 

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji:

mail: m.kaminska@evoluma.pl

tel.: 504 680 262.