Przejdź do treści
GZW TECH

18 czerwca 2024 r. pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego odbyła się Konferencja Technologiczna i wizyta studyjna w firmie KOTNIZ, która przez prawie 40 lat dostarcza akcesoria do jachtów w Polsce i Europie. Firma prezentowała swoje rozwiązania i dzieliła się wiedzą na temat zrobotyzowanych systemów wykańczających, zaprosiła także członków grupy GZW TECH na wizytę studyjną. Po parku maszynowym wyposażonym w zrobotyzowane stanowisko do szlifowania i polerowania oraz drugim do spawania oprowadzał nas Marek Dmitruk - dyrektor operacyjny KOTNIZ. Firma zaprezentowała też laser do blach oraz laser 3D do profili i rur, które wpłynęły na optymalizację procesów produkcyjnych.

ZWIEDZANIE PARKU MASZYNOWEGO

Podczas wizyty studyjnej mogliśmy zobaczyć produkcję różnego rodzaju elementów metalowych ze stali i aluminium do łodzi żaglowych i motorowych, systemy lekkich drzwi przesuwnych harmonijkowych i rozwiernych, koła sterowe ze stali kwasoodpornej do łodzi jachtowych, także posłuchać o dobrych praktykach dotyczących optymalizacji kosztów, konkurencyjności i świadomości ekologicznej przedsiębiorstwa.

PANEL PREZENTACJI

  • Jørgensen EasyTech; „Przegląd możliwości wykorzystania cobotów w procesach wykończeniowych.”
  • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP): „Odkryj możliwości rozwojowe dla MŚP dzięki Środkom Unijnym.” 
  • Keyence:  „Szybka kontrola jakości po procesach wykończeniowych.”
  • Elhus: „Niskotemperaturowe przygotowanie powierzchni - wpływ na efektywność produkcji.” 
  • Pepperl+Fuchs: „Weryfikacja kształtu obiektu oraz kontrola obecności różnymi technologami”
  • Fundacja Platformy Przemysłu Przyszłości przedstawiła raport dotyczący mapowania technologii w branży obróbki metali, a w ramach panelu dobrych praktyk wiedzą dzieliły się SOLID EXPERT, a także ERKO z prezentacją „Automatyzacja procesów montażu precyzyjnego”. 
  • Panel dobrych praktyk: ERKO „Automatyzacja procesów montażu precyzyjnego.”; SOLIDEXPERT: „Stanowisko zrobotyzowane do szlifowania i polerowania – wdrożenie w firmie Kotniz.”

Dziękujemy wszystkim członkom klastra za udział w konferencji.  Firmom prezentującym za dzielenie się fachową wiedzą, prezentacje nowoczesnego sprzętu technologicznego, a w szczególności za możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń firmie Kotniz w ramach GZW TECH!