Przejdź do treści
Konferencja EŁK

W dniu 23 kwietnia 2024 roku, we współpracy z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Ełku mieliśmy przyjemność zorganizować konferencję specjalistyczną, poświęconą tematyce kooperacji w branży przemysłowej regionu oraz inteligentnym technologiom dla produkcji.

Partnerem merytorycznym spotkania była Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, a partnerami technologicznymi były firmy: Jørgensen Easy Tech/Universal Robots, ASTOR oraz ITA.

 

Spotkanie zgromadziło ponad 30 przedstawicieli firm przemysłowych z regionu, którzy mieli okazję poznać najnowsze trendy i rozwiązania w branży, jak również omówić możliwości współpracy i wyzwania stojące przed sektorem.

Wydarzenie rozpoczęło się oficjalnym przywitaniem przez przedstawicieli Ełckiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Klastra Przemysłowego EVOLUMA

Sebastian Rynkiewicz, Prezez Klastra Evoluma, przedstawił możliwości stowarzyszenia oraz kooperowania wśród członków. Przedstawił również wyzwania czekające na sektor przemysłowy, które poparte były badaniami - m.in. barometrem koniunktury Klastra.

Przedstawiciel firmy Jørgensen Easy Tech/Universal Robots, przybliżył uczestnikom możliwości zastosowania automatyzacji i robotyki w procesach obróbki metali na przykładach produkcyjnych. Firma ITA zaprezentowała jak prawidłowo wdrożyć i usprawnić produkcję w branży metalowej, skupiając się na automatyzacji pomiarowej i inspekcyjnej. Wystąpienie online firmy ASTOR skupiło się na sterowaniu i kontroli procesów automatyzacji i robotyzacji, prezentując praktyczne wdrożenia.

 

Na spotkaniu nie zabrakło również przestrzeni na networking, podczas którego uczestnicy mogli zwiedzać stoiska firm, na których pojawił się również nasz klastrowicz - Technology Applied.

 

Wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i technologii w branży.

Dziękujemy wszystkim za współpracę oraz udział!