Przejdź do treści
Konferencja LIMACON 2023 r.

Międzynarodowa konferencja "Advanced hybrid lightweight materials and technologies for the global circular economy", która odbyła się w dniach 13-14 listopada na Politechnice Białostockiej, zgromadziła szerokie grono ekspertów z różnych branż. Głównym celem tego wydarzenia było utworzenie Sieci Otwartych Innowacji Województwa Podlaskiego. 
 

 

Konferencja skupiała się na tematyce materiałów hybrydowych, kompozytowych, konstrukcji lekkich oraz gospodarki o obiegu zamkniętym, łącząc środowisko naukowe z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

 

Sieć Otwartych Innowacji to porozumienie o współpracy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Politechniką Białostocką, naszym Klastrem Przemysłowym Evoluma, Polskim Klastrem Budowlanym, Polskim Klastrem Technologii Kompozytowych oraz Fundacją na rzecz Rozwoju Politechniki Białostockiej.
 

 

Sebastian Rynkiewicz, Prezes Zarządu Evoluma Klaster Przemysłowy, omówił temat Przemysłu 5.0 oraz związane z nim wyzwania podczas prezentacji "Industry 5.0 – New or Old Challenges". W sposób istotny poruszył kwestię człowieka i jego roli w centrum cyfrowej transformacji.

 

Cieszymy się, że możemy być częścią tak istotnej inicjatywy, wspólnie dbając o rozwój przemysłu nie tylko w Polsce, ale także na świecie.

 

Fot. Politechnika Białostocka