Przejdź do treści
Hackathon spawalniczy - 7.12.2023 r.

7 grudnia 2023 r. na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej odbył się Hackathon, organizowany w ramach projektu „SmartKOM – Centrum Kompetencji Klastra Obróbki Metali”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
 

 

Organizatorem wydarzenia był Klaster Przemysłowy Evoluma, który od ponad 15 lat działa na rzecz rozwoju branży przemysłowej, łącząc administrację, naukowców i przedsiębiorców.

Wydarzenie przyjęło formę konkursu technologicznego, w którym drużyny rywalizowały w kategorii "Spawanie w rozszerzonej rzeczywistości". Wzięło w nim udział pięć drużyn, podzielonych na dwie kategorie: studenci Politechniki Białostockiej oraz przedsiębiorstwa.

Konkurs odbył się w Centrum Kształcenia Kompetencyjnego DemoLab utworzonym na Politechnice Białostockiej, w wyniku partnerskiej współpracy Klastra Przemysłowego Evoluma oraz Politechniki Białostockiej.

Wydarzenie wspierała także firma Tock Automatyka.

 

Oto wyniki konkursu:

W kategorii studenci:

I miejsce: Tomasz Świerbutowski, Marcin Dzienis – 384 pkt

II miejsce: Gabriela Radulska, Lidia Stalończyk – 381 pkt

III miejsce: Anna Tokarewicz, Mateusz Patalan – 379 pkt.

 

W kategorii przedsiębiorstwa:

I miejsce: Konrad Oleksiej i Artur Szyluk (Energy Nortle) – 388 pkt

II miejsce: Marcin Tankiewicz, Grzegorz Aleksiejczuk (Kotniz) - 385 pkt.

III miejsce: Jakub Bałakier, Patryk Kasiderowicz (SaMASZ) - 375 pkt.

 

Zwycięzcy konkursu zostali uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami, które wręczono im na scenie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!