Przejdź do treści
GZW Tech Art-Motor

Cykl spotkań Grup Zaawansowanej Współpracy Technologicznej w 2024 roku oficjalnie rozpoczęty! Zapraszamy do zapoznania się z artykułem oraz foto-relacją z wydarzenia pt. „Nowoczesne technologie dające nowe możliwości w obróbce metali”.

Spotkanie w siedzibie firmy Art-Motor!

27 marca odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie z cyklu Grup Zaawansowanej Współpracy Technologicznej (GZW Tech). Spotkanie miało miejsce w siedzibie naszego klastrowicza, firmy Art-Motor Leszczyńscy, Rutkowscy Sp. Jawna. I zgromadziło ponad 40 pasjonatów technologii metalowych, przedstawicieli firm i ekspertów z różnych dziedzin przemysłu.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym przywitaniem uczestników przez Sebastiana Rynkiewicza, Prezesa Klastra Przemysłowego Evoluma, Justynę Rzepkę, specjalistę ds. kooperacji technologicznej oraz przedstawicieli firmy Art-Motor.

Przedstawienie Potencjału Firmy Art-Motor

Merytoryczną część spotkania rozpoczęła prezentacja Gabrieli Krysztopik, która przybliżyła uczestnikom możliwości zaawansowanego parku maszyn Art-Motor. ART-MOTOR to polski producent części zamiennych i przede wszystkim firma rodzinna – to wartość, która definiuje nasze relacje w biznesie. Od ponad 25 lat dostarczamy najwyższej klasy rozwiązania dla naszych klientów zarówno z Polski, jak i Europy. Ten wstęp stanowił doskonałe wprowadzenie do kolejnych prezentacji.

Więcej informacji o firmie

Nowe rozwiązania w świecie obróbki skrawaniem

Mariusz Olejarczyk z firmy Tungaloy zaprezentował najnowsze rozwiązania w zakresie obróbki skrawaniem, podczas gdy Henryk Biegański, przedstawiciel przedsiębiorstwa Pafana wprowadził uczestników w efektywne narzędzia skrawające. Panel dobrych praktyk poprowadziła firma klastrowa Sword, która prezentowała optymalizację procesu cięcia poprzez odpowiedni dobór taśmy tnącej oraz innowacyjne rozwiązania konwencjonalnych technologii cięcia piłami.

Analiza trendów i przyszłości w obróbce skrawaniem

Mariusz Hetmańczyk z Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości, partnera spotkania, podzielił się wnikliwymi analizami na temat nowych trendów w obróbce skrawaniem, podczas gdy Łukasz Kajzer z firmy Mitutoyo zaprezentował najnowsze urządzenia pomiarowe oraz oprogramowanie do SPC Measurlink 10.

Informacje o otwartych naborach, grantach i rozwoju przedsiębiorczości

Agnieszka Stajszczak z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przedstawiła informacje na temat dostępnych naborów w ramach środków Polski Wschodniej, Nowoczesnej Gospodarki i Rozwoju Społecznego, a Albert Wronowski opowiedział o najnowszych informacjach związanych ze startupami. Na zakończenie, Małgorzata Wójcik zwróciła uwagę na aspekty związane z gospodarką obiegu zamkniętego i możliwości jej usprawnienia w przedsiębiorstwach.

Zapoznanie z nowoczesnym parkiem maszynowym firmy Art-Motor

Jednym z najbardziej ekscytujących momentów spotkania było oprowadzenie uczestników po parku maszynowym firmy Art-Motor Leszczyńscy, Rutkowscy Sp. Jawna, co pozwoliło na bliższe zapoznanie się z zaawansowanymi technologiami oraz możliwościami produkcyjnymi.

Wydarzenie było świetnym rozpoczęciem cyklu GZW Tech w 2024 roku. Dostarczyło ogrom merytorycznej wiedzy i inspiracji, ale też stało się doskonałą okazją do budowania relacji biznesowych oraz nawiązywania współpracy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom oraz współorganizatorom za niezapomniane doświadczenie!

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z kolejnymi wydarzeniami GZW Tech!