Przejdź do treści
GZW Tech w Biazet

W dniu 9 maja 2024 r., klastrowa firma Biazet S.A. otworzyła swoje drzwi dla uczestników kolejnego spotkania Grupy Zaawansowanej Współpracy Technologicznej (GZW Tech). Wydarzenie, przyciągnęło uwagę 55 entuzjastów technologicznych oraz skoncentrowało się na kluczowych aspektach logistyki wewnętrznej, zapraszając do dyskusji ekspertów z różnych firm.

Prezentacje i dyskusje

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji Zarządu firmy, gdzie Magdalena Godlewska oraz Andrzej Godlewski przedstawili możliwości, jakie oferuje firma Biazet S.A. Następnie Jan Mrozowski z Biazet S.A. opowiedział o logistyce wewnętrznej w oparciu o narzędzia QAD, prezentując konkretne zastosowania i korzyści.

Firma DSR S.A., reprezentowana przez Piotra Słowińskiego i Pawła Daszkiewicza, zaprezentowała innowacyjne podejście do produkcji, wykorzystując sztuczną inteligencję w ramach projektu AI 4FACTORY. Kolejnym tematem był Maciej Kaim z ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne, który omówił automatyzację magazynów i procesów logistycznych.

W dalszej części spotkania Patrycja Dawidziuk z Biazet S.A. przedstawiła zaawansowane metody harmonogramowania produkcji, korzystając z narzędzia APS Siemens Opcenter.

Zwiedzanie parku maszynowego 

Oczywiście, nie mogło zabraknąć oczekiwanego przez każdego uczestnika spotkania spaceru po parku technologicznym firmy Biazet S.A. Przedstawiciele firmy oprowadzili uczestników po liniach produkcyjnych, laboratoriach oraz magazynach. Każdy miał okazję bliżej poznać technologie, które są wykorzystywane na co dzień w przedsiębiorstwie.

Odwiedź stronę Biazet S.A.

 

Druga dawka merytorycznej wiedzy

Po powrocie do sali prezentacyjnej, Piotr Opieka z firmy Mitsubishi Electric Europe oraz Dawid Paruzel z AFORMIC Polska zaprezentowali nowoczesne podejścia do cyfryzacji i intralogistyki, prowadząc do dyskusji na temat inwestycji i oszczędności. 

Odbył się także panel dobrych praktyk, gdzie Marek Jarosz z PLMEXPERT, oraz Paweł Augustynowicz z Punkt Drukarnia Cyfrowa, dzielili się swoimi doświadczeniami i perspektywami na temat elektronicznego zarządzania dokumentacją oraz oznakowania magazynów.

Na zakończenie spotkania, przedstawiciele firmy Biazet S.A. zorganizowali quiz, w którym uczestnicy mogli wykorzystać zdobytą wiedzę i rywalizować o atrakcyjne nagrody, które zadowoliłyby każdego miłośnika kawy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Podsumowanie


Spotkanie GZW Tech w firmie Biazet S.A. stanowiło inspirującą platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu logistyki wewnętrznej oraz zastosowań technologii w przemyśle AGD. Prezentacje i dyskusje prelegentów zróżnicowanych firm przyczyniły się do poszerzenia horyzontów uczestników, podkreślając znaczenie innowacji i efektywności w dzisiejszym biznesie. 

Patron wydarzenia, Platforma Przemysłu Przyszłości, potwierdził jego wagę w kontekście rozwoju przemysłu oraz adaptacji do zmieniających się realiów technologicznych.